Zde najdete ceník tvorby webů a v článku se dočtete, jak se ceny za tvorbu stanovují a v čem se liší tvorba webů od agentury, freelancerů a koho si na tvorbu najmout.
Už víte, že nechcete tvořit web sami, ale nevíte kolik stojí webové stránky? Pokusíme se vás nasměrovat tak, abyste nemuseli investovat zbytečně veliké peníze a výsledek byl co nejlepší.
Obvykle se cena za vytvoření webu stanovuje před začátkem prací, nebo případně mohou být naceněny jednotlivé fáze tvorby zvlášť. Při stanovování ceny zpravidla vychází tvůrce z odhadu času potřebného na realizaci a technologické náročnosti prací. Při finální kalkulaci pak bere v potaz jak hodinovou sazbu (ta může být výrazně jiná například pro psaní textů a programování), tak i další náklady. Nutno říci, že hodinová sazba je pro většinu firem jen interní pomůcka a finální cena za vytvoření webu není přímo úměrná počtu odpracovaných hodin.
Freelanceři mají obecně nižší hodinovku proto, že často pracují z domu a mají tak nižší náklady. Bývají často úzce specializovaní, ale dokáží spolupracovat s jinými freelancery a vytvářet tak efektivní týmy schopné poskytovat širší spektrum služeb. To je i náš případ (Proweby.cz).
Agentury poskytují širší spektrum služeb. Vyšší hodinovka je daná bohatším organizačně – technickým zázemím firmy (kanceláře, konferenční prostory, auta, … ), technologickými možnostmi (vlastní servery atd.), ale také širším spektrem profesí (obchodníci, account manažeři, správci serverů, … ).
Hodinovka freelancerů bývá při tvorbě webů obvykle do 1500 Kč (není to však rozhodně strop), zatímco agenturní spíše 1500 – 5000 Kč. Podívejte se na náš orientační ceník tvorby webových stránek.
Autor článku
Přemek Kubák – Proweby.cz
SEO konzultant a tvůrce webů.
Tel. 777 217 552, E-mail: proweby@proweby.cz